Állatkert a poggyászomban

Két és fél év Nürnbergben, egy év a blogon

  Egy éve fogtam bele a blog írásába, amit kisebb-nagyobb rendszerességgel vezetek. Mostanában inkább kisebb rendszerességgel, de ennek is nyilván meg vannak az okai. Van úgy, hogy az embernek nincs kedve bizonyos dolgokhoz, és nekem mostanában leginkább kommunikálni nem volt kedvem. Még ha ez a kommunikáció eléggé egyoldalú is. Alapból nem vagyok egy barátkozós emberfajta,… Tovább »

A Kövér születésnapja

  Szóval a Kövérnek (macska) születésnapja lesz 18-án, a tizediket éli. Mivel ez egy nagy és kerek szám, így arra gondoltunk Dantéval, hogy milyen jó ürügy emiatt party-t rendezni és meghívni a barátainkat. Mivel ők is mind macskások, ezért természetesen jó ötletnek tartották a jeles napot megünnepelni. Mi feldíszítettük a lakást girlandokkal meg ilyenek, én… Tovább »

Fenntartható gardrób és életszemlélet

  Amikor elhatároztam, hogy belevágok a blogírásba, nagyjából már körvonalazódtak a témák, amelyekről írni szerettem volna. A központban mindig a saját életem van, amit tapasztalok, amit látok, amit gondolok. Reflektálás mindarra, ami körülvesz. Legyen az egy adott országban való élés, politika, munkavállalás, események, ünnepek, szabadidős tevékenységek, vagy személyesebb témák, mint a saját életemben történő fontosabb… Tovább »

Nálatok laknak-e állatok?

  Budapesten először a Belvárosban, a Nyugati Pályaudvar mellett laktunk anyámmal. A budapesti belvárosra nem kifejezetten jellemző a sok fa, a nagy, összefüggő zöldfelület. Ettől függetlenül természetesen találkozhat a városi lakos is különböző állatokkal, amelyek otthonosan mozognak az urbanizált környezetben. Ezt mutatja be remekül –és nem kevésbé humorosan- a Nagyvárosi vadon című ismeretterjesztő film: https://www.youtube.com/watch?v=6bNwd6EfASQ… Tovább »

A segítség

  Tegnap Schwabach-ban jártunk, kiköltözésünk óta másodszor. Ha az ember Münchenben tölt egy kis időt, érdemes egy napot Schwabach-ra is rászánnia, mivel elragadó kisváros, vagy nagyobbacska falu. Patak szeli ketté, amelynek partján szinte Amsterdam-szerűen állnak a házak, az utcák hidakkal váltakoznak, rengeteg kisebb értékű, de annál bájosabb látnivalóval találkozhat az egyszerű látogató, a cukrászdáik remekek,… Tovább »

A farkába harapó kígyó esete

    A külföldi munkavállalás egy olyan téma, amelyről mindenki nagyon személyes történetet tud mesélni, aki valaha dolgozott más országban. Hogy kinek mennyire sikerül megfelelő munkát találni egy olyan országban, amelynek nem állampolgára, rengeteg tényezőtől függ. Egyrészt ott van az egyéni kompetencia, mennyire rendelkezik az ember olyan szakmával, végzettséggel vagy tapasztalattal, amellyel külföldön is labdába… Tovább »

Freak on leash

  Diagnosztizált autista vagyok, egy olyan jelenséggel, amelynek létezésén még mindig megy a vita. Asperger, autizmus spektrumzavar, akárhogy is nevezzük. Számomra ez csak egy elnevezés, egy állapotleírás, ami jellemző bizonyos emberekre, másokra meg nem, egyesekre pedig csak részben. Szerintem az utóbbi száz évben már annyira megváltozott a világhoz való hozzáállása az embernek, főleg, ami a… Tovább »

Hogyan változtatta meg a Pokemon Go az életünket

    Pikachut általában az is ismeri, aki sosem nézett Pokemont, nem is játszott vele és az egész egyébként is totál hidegen hagyja. Nem csak a játék, a sorozat, az egész rajzfilmvilág, meg a japán kultúra, adott esetben az állatok is. Pikachu popkulturális ikon, és kész. Helye van Darth Vader, Indiana Jones, Harry Potter, E.T…. Tovább »

Gondolatok a Weihnachten okán

    Bár Nürnberg az év minden hónapjában turistamágnes, a karácsonyi vásár idején nyilván sokkal több külföldi jön a városba. Ilyenkor megtelik az óváros, mindenfelé forralt bort iszogatnak a népek, rengeteg a csetreszárus, és puszedlit vásárol boldog-boldogtalan. A karácsonynak itt kiemelt jelentősége van. A németek szigorúan családi körben ünneplik, és ha te külföldi vagy, tőled… Tovább »

Németek, akik mégsem németek

  Miközben Magyarországon megy a „migráncsozás”, addig a tény, hogy egy állam, ország, város lakói genetikailag nem homogén masszát alkotnak, már évszázadok óta elfogadott. Ezzel a témával kapcsolatban mi, magyarok is különböző véleménnyel vagyunk, és ez jobbára független amúgy attól, hogy Magyarországon (vö. itthon vs otthon) élő, határon túli vagy a világ másik országába költözött… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!